Huvudkontor

I Alvik Strand, Bromma, ligger vårt huvudkontor i Stockholm

Öppettider

Mån - Fre: 09:00 - 19:00

Gustavslundsvägen 18, 16751, Bromma kundservice@riddermarkbil.se 59093040
Inköp

Fabian Lagerblad

Inköp

fabian.lagerblad@riddermarkbil.se

Morgan Hedquist

Sourcing Manager

morgan.hedquist@riddermarkbil.se

Erika Norr

Head of valuation

077-071 02 00 Erika.Norr@riddermarkbil.se

Lavin Barzani

Inköp Transportbilar

073-509 64 82 lavin.barzani@riddermarkbil.se
Business Support

Sandra Vainikka

Teamleader

08-27 77 57 sandra.vainikka@riddermarkbil.se

Sabina Masood

Ekonomiassistent

08-27 77 57 sabina.masood@riddermarkbil.se

Frida Elmberg

Ekonomiassistent

08-27 77 57 frida.elmberg@riddermarkbil.se

Alexandra Öhman

Ekonomiassistent

08-27 77 57 alexandra.ohman@riddermarkbil.se

Chris Müller

Ekonomiassistent

08-27 77 57 chris.muller@riddermarkbil.se

Annika Dahlberg

Ekonomiassistent

08-27 77 57 annika.dahlberg@riddermarkbil.se
Övriga

Idalina Santamäki

Kvalitetschef 

073-050 02 57 idalina.santamaki@riddermarkbil.se

Ismail Kan

Affärsområdeschef transportbilsförsäljning

070-441 46 45 ismail.kan@riddermarkbil.se

Henrik Grunning

Affärsområdeschef hjul

073-531 46 69 henrik.grunning@riddermarkbil.se

Gustav Thuman

Retail Sales Manager

gustav.thuman@riddermarkbil.se

Petter Östmark

Produktionsansvarig Kungsängen

073-546 87 44 petter.ostmark@riddermarkbil.se
Marknad

Mathias Loryd

CMO

mathias.loryd@riddermarkbil.se
Affärsutveckling

Anders Forssman

Drift & Säkerhetschef

anders.forssman@riddermarkbil.se

Carl-Adam Georgenson

Affärsutveckling

077-071 02 00 carl-adam.georgenson@riddermarkbil.se
VD

Alexander Riddermark

VD

alexander.riddermark@riddermarkbil.se

10

Butiker

2000

Alltid minst 2000 bilar i lager

180

Engagerade medarbetare

Med förtroende från

AAA's logotyp
Recos logotyp
Gasellprisets logotyp

Gör som 79.1k andra, köp din bil hos oss

Butikernas öppettider

Mån-fre: 09:00-19:00

Lördag: 10:00-18:00

Söndag: 10:00-16:00

Företagsinformation

Riddermark Bil AB

Gustavslundsvägen 18

167 51 Bromma

MAIL: info@riddermarkbil.se TEL: +46 (0)8 590 930 40

ORG. NR: 556750-7693